Czym się smarować, żeby nie zwariować – kosmetyki naturalne

W dniu 20. 02. 2019 r. został przeprowadzony wykład otwarty pn. „Czym się smarować, żeby nie zwariować – kosmetyki naturalne” przez p. Martynę Pochwatkę. Było to kolejne spotkanie tematyczne przeprowadzone przez Fundację na Rzecz Nauki i Innowacyjności we współpracy z Gminą Gniewoszów w ramach realizowanego projektu pt. „Centrum Inicjatyw Społecznych” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Podczas spotkania Prelegentka wielokrotnie podkreślała, iż kosmetyki naturalne dzisiaj nie stanowią już wąskiej oferty dla wtajemniczonego grona. Wręcz przeciwnie – rynek ten nieustannie ewoluuje, a wraz z jego rozwojem powstają nowe marki i linie preparatów naturalnych, ekologicznych i wegańskich, a tym samym nowe możliwości dla świadomych i wymagających klientów. Kosmetyki naturalne są ważnym elementem codzienności wielu osób, która prowadzi ich do życia w zdrowiu i harmonii z naturą.

Przyczyn, dla których rezygnujemy z drogeryjnych produktów, a sięgamy po kosmetyki naturalne jest co najmniej kilka. Wiele osób robi to z czystej troski o środowisko. Istnieje również duża grupa klientów szukających ratunku dla przesuszonej i podrażnionej skóry, na której odbijają się konsekwencje wieloletniego stosowania preparatów drogeryjnych. Często jeden naturalny kosmetyk potrafi zastąpić kilka z nich. Co więcej, naturalne formuły wyróżniają przepiękne zapachy, działające w relaksacyjny sposób na cały organizm. W ich towarzystwie wieczorna kąpiel i pielęgnacja mogą stać się odprężającym rytuałem, który zapewni odpoczynek duszy i ciału.

Podczas wykładu Uczestnicy mogli dowiedzieć się, co to jest kosmetyk naturalny i czy kosmetyki naturalne są bardziej bezpieczne.

Po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami dotyczącymi naturalnych kosmetyków w części warsztatowej Uczestnicy próbowali swoich sił w produkcji kremów. Wszystkie produkty mogli Oni od razu wypróbować na własnej skórze. Praca przy tworzeniu kosmetyków okazała się fajną zabawą.