strona główna / aktualności

Wsparcie psychologiczne/psychoterapeutyczne

Środa, 02 Grudzień, 2020

Projekt "Świadczenie specjalistycznego poradnictwa psychologicznego/psychoterapeutycznego dla osób niepełnosprawnych" skierowany jest do osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności oraz wymagających wsparcia polegającego na przeciwdziałaniu negatywnym skutkom wywołanym przez pandemię koronawirusa. Do projektu zapraszamy osoby zamieszkałe na terenie województwa lubelskiego oraz województwa mazowieckiego. Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z poradnictwa za pomocą komunikacji on-line/via telefon.

 

Biuro Projektu

Zdunków 27,

26-920 Gniewoszów

e-mail: fni@o2.pl

tel.: 661 231 670

 

Formularz zgłoszeniowy


Regulamin uczestnictwa w projekcie

 

Projekt „Świadczenie specjalistycznego poradnictwa  psychologicznego/psychoterapeutycznego dla osób niepełnosprawnych” jest finansowany ze środków otrzymanych od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


czytaj więcej


"Akademia seniora"

Wtorek, 01 Grudzień, 2020

Projekt pt. Akademia seniora! realizowany od marca do listopada 2020 r. skierowany był do 48 osób w wieku 60+ z terenów woj. lubelskiego. Działania w ramach projektu polegały na przeprowadzeniu warsztatów z zakresu obsługi nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych, szkoleń z zakresu wiedzy finansowej oraz treningów pamięci. Rezultatem przeprowadzonych działań było zdobycie i poszerzenie przez seniorów wiedzy i umiejętności w zakresie bezpiecznego poruszania się po współczesnym świecie finansów i e-bankowości, a także wyposażenie uczestników w kompetencje obsługi komputera, internetu, nowych technologii, mediów cyfrowych i wykorzystywanie ich w codziennym życiu. Jednocześnie uczestnictwo w projekcie umożliwiło seniorom bezpiecznie i świadome korzystanie usług finansowych. W ramach projektu uczestnicy otrzymali komplet materiałów szkoleniowych w postaci dedykowanych skryptów oraz materiałów video, mieli również możliwość konsultacji telefonicznych z trenerem.  


czytaj więcej


„Przybornik Animatora Kultury!”

Wtorek, 15 Wrzesień, 2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie pt.:

"Przybornik Animatora Kultury!"

 W ramach projektu oferujemy Państwu  bezpłatny dostęp do Kurs on-line oraz e-booka [pobierz]. Kurs jest skierowany szczególnie do osób rozpoczynających swoją działalność w ramach domów kultury, klubów seniora, klubów osiedlowych oraz bibliotek, organizatorów imprez masowych, nauczycieli, pracowników samorządowych odpowiedzialnych za kulturę.

Kurs on-line dostępny jest na Platformie Moodle

Jeśli e-mail z potwierdzeniem rejestracji nie dotarł proszę sprawdzić katalog SPAM

Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny

Projekt pn. „Przybornik Animatora Kultury!” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych


czytaj więcej


Trener warsztatów finansowych

Poniedziałek, 27 Lipiec, 2020

Poszukujemy trenera warsztatów finansowych na terenie województwa lubelskiego.

Wymagania: doświadczenie w pracy na rzecz seniorów, wykształcenie wyższe minimum 2-letnie doświadczenie w reprezentowanej dziedzinie /lub/i minimum 100 h doświadczenia).

Przedmiot zamówienia:

1)      Prowadzenie konsultacji telefonicznych z uczestnikami projektu w wymiarze 1 godziny na osobę (1h  x 48 osób = 48 h). 

2)      Przygotowanie skryptu z zakresu bezpiecznych finansów seniorów zgodnie z poniższą tematyką, format A5 16 stron nakład 60 egzemplarzy.

Tematyka warsztatów finansowych: 1. konto dla seniora (korzyści z zakładania kont osobistych), kredyty i pożyczki (umowa kredytu, bezpieczne pożyczki, RRSO, pułapka zadłużania się), oszczędzanie na emeryturze (porównanie produktów), analiza umów finansowych; 2. bankowość internetowa, bezpieczeństwo w sieci, korzystanie z kart płatniczych i kredytowych, z bankomatu; 3. parabanki (różnice w porównaniu do banków, zagrożenia związane z korzystaniem z parabanków), instytucje nadzorujące rynek finansowy (KNF), zaufanie do systemu bankowego; 4. system ubezpieczeń, odwrócona hipoteka (istota, zagrożenia); 5. jak chronić się przed oszustami (np. metoda na wnuczka); 6. prawa konsumenta, niezgodność towaru z umową, składanie reklamacji, reklamacja a gwarancja, zakupy na odległość, zakupy w sieci, ochrona interesów konsumentów.

Sposób składania oferty: Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie wypełnionego formularza ofertowego (do pobrania) na adres fni@o2.pl do dnia 31.07.2020 r. Dodatkowe informacje pod numerem 661 231 670.


czytaj więcej


Przybornik animatora kultury

Poniedziałek, 20 Lipiec, 2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie pt.:

„Przybornik Animatora Kultury!”

 W ramach projektu oferujemy Państwu  bezpłatny dostęp do Kurs on-line oraz e-booka. Kurs jest skierowany szczególnie do osób rozpoczynających swoją działalność w ramach domów kultury, klubów seniora, klubów osiedlowych oraz bibliotek, organizatorów imprez masowych, nauczycieli, pracowników samorządowych odpowiedzialnych za kulturę.czytaj więcej


« 1 2 3 4 5 6 7 »