strona główna / aktualności

Organizacja i zarządzanie – menadżer kultury

Poniedziałek, 15 Czerwiec, 2020

Poszukujemy autora opracowania z zakresu: Organizacja i zarządzanie – menadżer kultury.

Przedmiot zamówienia:

Opracowanie w formie dokumentu tekstowego (objętość co najmniej 30 str. format A4 czcionka 12 pkt interlinia 1,5) otwartego w pełni wyczerpujące przedstawioną tematykę. Opracowanie może zawierać ryciny, grafiki lub linki do stron źródłowych uzupełniające główną treść (ilość grafik nie może przekraczać więcej niż 25% opracowania). W przypadku korzystania ze źródeł zewnętrznych należy podać autora opracowania.  Dodatkowo opracowanie może zawierać materiały audio-wizualne do zamieszczenia na platformie e-learningowej.

Tematyka opracowania:

Organizacja i zarządzanie – menadżer kultury:

- rola i funkcje menadżera kultury,

- zarządzanie personelem,

- marketing w kulturze,

- zarządzanie ryzykiem,

- etykieta menadżera,

- zarządzanie finansami.

Kryterium wyboru oferty:

Najniższa cena wykonania opracowania.

Sposób składania oferty: Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie wypełnionego formularza ofertowego (do pobrania) na adres fni@o2.pl do dnia 19.06.2020 r. do godz. 12:00. Dodatkowe informacje pod numerem 661 231 670.


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”


czytaj więcej


Trener warsztatów finansowych

Piątek, 22 Maj, 2020

Poszukujemy trenera warsztatów finansowych na terenie województwa lubelskiego.

Wymagania: doświadczenie w pracy na rzecz seniorów, wykształcenie wyższe i minimum 2-letnim doświadczeniem w reprezentowanej dziedzinie /lub/i minimum 100 h doświadczenia).

Przedmiot zamówienia:

1)      Prowadzenie konsultacji telefonicznych z uczestnikami projektu w wymiarze 1 godziny na osobę (1h  x 48 osób = 48 h). 

2)      Przygotowanie skryptu z zakresu bezpiecznych finansów seniorów zgodnie z poniższą tematyką, format A5 16 stron nakład 60 egzemplarzy.

Tematyka warsztatów finansowych: 1. konto dla seniora (korzyści z zakładania kont osobistych), kredyty i pożyczki (umowa kredytu, bezpieczne pożyczki, RRSO, pułapka zadłużania się), oszczędzanie na emeryturze (porównanie produktów), analiza umów finansowych; 2. bankowość internetowa, bezpieczeństwo w sieci, korzystanie z kart płatniczych i kredytowych, z bankomatu; 3. parabanki (różnice w porównaniu do banków, zagrożenia związane z korzystaniem z parabanków), instytucje nadzorujące rynek finansowy (KNF), zaufanie do systemu bankowego; 4. system ubezpieczeń, odwrócona hipoteka (istota, zagrożenia); 5. jak chronić się przed oszustami (np. metoda na wnuczka); 6. prawa konsumenta, niezgodność towaru z umową, składanie reklamacji, reklamacja a gwarancja, zakupy na odległość, zakupy w sieci, ochrona interesów konsumentów.

Sposób składania oferty: Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie wypełnionego formularza ofertowego (do pobrania) na adres fni@o2.pl do dnia 29.05.2020 r. Dodatkowe informacje pod numerem 661 231 670.


czytaj więcej


Akademia seniora!

Poniedziałek, 20 Kwiecień, 2020

Poczuj się potrzebny!

Podziel się swoim doświadczeniem!

Dołącz do nas i stwórz z nami wyjątkowe wydarzenia!

Zapraszamy osoby 60+ z terenu powiatu lubartowskiego do BEZPŁATNEGO udziału w projekcie

pn. „Akademia seniora!”

Link do strony projektu


czytaj więcej


Wesołego Alleluja!!!

Niedziela, 12 Kwiecień, 2020

Na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego -
zwycięstwa Chrystusa Pana nad śmiercią,
piekłem i szatanem - składamy serdeczne życzenia.
Niech Chrystus Pan otworzy nasze oczy i serca,
napełniając je światłem Zmartwychwstania,
pokojem, radością, mocą ducha i wszelkim
dobrem, abyśmy umieli Go rozpoznawać
i o Nim świadczyć w naszym codziennym życiu.
Wyśpiewujmy radosne ALLELUJA!


czytaj więcej


Podsumowanie projektu “Akademia Bezpiecznego Seniora”

Poniedziałek, 30 Grudzień, 2019

Projekt pt. Akademia bezpiecznego seniora! skierowany był do 96 osób w wieku 60+ z terenów woj. lubelskiego. Działania w ramach projektu zakładały przeprowadzenie na rzecz tej grupy warsztatów komputerowych, szkoleń z zakresu wiedzy finansowej oraz treningów pamięci. Rezultatem zaplanowanych działań było zdobycie i poszerzenie przez seniorów wiedzy i umiejętności w zakresie bezpiecznego poruszania się po współczesnym świecie finansów i e-bankowości, a także wyposażenie uczestników w kompetencje obsługi komputera, internetu, nowych technologii, mediów cyfrowych i wykorzystywanie ich w codziennym życiu. Seniorki i seniorzy pozyskujący wiedzę na szkoleniach, mogli wspierać swoje koleżanki i kolegów ze społeczności lokalnych w poruszaniu się w świecie e-bankowości i finansów.

WARSZTATY KOMPUTEROWE Każda z 12 grup uczestniczyła w 48-godzinnych warsztatach komputerowych. Tematyka: 1. Podstawy (4 h) - budowa komputera, nośniki informacji, czyli na czym zapisujemy dane, co rozumiemy pod pojęciem oprogramowanie, uruchomienie systemu Windows, poznanie pulpitu, praca z folderami, zamykanie systemu. 2. Edytor tekstu (8 h) – tworzenie nowego dokumentu, wybrane opcje z paska menu, edycja tekstu, wersje edytorów tekstu, tworzenie tabel, wypunktowanie tekstu, wstawiania obrazka, zakończenie pracy z dokumentem. 3. Tajniki Internetu (12 h) – obsługa wyszukiwarki Google, założenie i obsługa poczty elektronicznej, korzystanie z bankowości elektronicznej czyli samodzielnie załatwię swoje sprawy finansowe nie wychodząc z domu, ogłoszenia przez Internet czyli zamieszczę i odpowiem na ogłoszenie w Internecie, ułatwienia w podróży dzięki Internetowi czyli mapy, rezerwacje kwater, zakupy biletów, planowanie podróży komunikacją miejską, biblioteki online i stare fotografie w Internecie, zakupy przez Internet, sprawy obywatelskie przez Internet i inne. 4. Rozmowy telefoniczne przez Internet instalacja i obsługa Skype (12 h) – rodzaje komunikacji internetowej, komunikatory, instalowanie Skype i zakładanie profilu, zasady użytkowania i bezpieczeństwa programu, wyszukiwanie i dodawanie znajomych, bezpłatne funkcje Skype. 5. Media cyfrowe (oglądaj legalnie) (8 h) - jaka jest różnica między legalnym a nielegalnym korzystaniem z mediów elektronicznych?, obsługa telewizji internetowej, programy radiowe, internetowe wypożyczalnie filmów, ebooki i audiobooki zakupy i wypożyczanie, wymiana plików muzycznych, nagrywanie i odtwarzanie multimediów, itp. 6. Portale społecznościowe na przykładzie Facebook’a (4 h) – wprowadzenie do Facebook'a, zakładanie konta, omówienie menu, tworzenie i konfiguracja własnego profilu, przygotowanie i dodanie zdjęcia profilowego, uzupełnianie informacji powiązanych z zainteresowaniami, tworzenie, dodawanie oraz zarządzanie albumami zdjęć, wyszukiwanie oraz dodawanie znajomych, zarządzanie ustawieniami prywatności, korzystanie z tablicy, dodawanie i usuwanie wpisów, kopiowanie i wklejanie łączy na tablicę, komunikacja z innymi użytkownikami, tworzenie oraz dołączenie do grup powiązanych z zainteresowaniami. 2)       

TRENINGI PAMIĘCI Każda z 12 grup uczestniczyła w 40-godzinnych treningach pamięci. Treningi pamięci obejmowały 40 godzin dydaktycznych. Program treningów: 1. Czym jest pamięć? – fazy i rodzaje pamięci. 2. Proces starzenia się w kontekście sprawności umysłowej. 3. Mity na temat pamięci u seniorów. 4. Trening pamięci jako forma wspomagania pamięci. 5. Alternatywne sposoby oddziaływania na pamięć. 6. 10 Zasad wspomagania pamięci i uczenia się. 7. Skuteczne techniki zapamiętywania w wieku podeszłym – mnemotechniki 8. Przygotowywanie treningu pamięciowego dla seniorów. 9. Propozycje ćwiczeń: - Ćwiczenia pamięciowe o charakterze integracyjnym, - Ćwiczenia aktywizujące i motywujące do treningu pamięciowego, - Ćwiczenia wykorzystujące wiedzę na temat pamięci, - Ćwiczenia wspomagające inne funkcje poznawcze: spostrzeganie, myślenie, koncentrację uwagi, - Ćwiczenia ułatwiające zapamiętywanie imion, nazwisk, numerów, dat, nazw własnych, - Ćwiczenia pamięciowe do wykorzystania z osobami z różnymi deficytami funkcji poznawczych, - Gry planszowe i zabawy kreatywne. 3)       

WARSZTATY FINANSOWE Każda z 12 grup uczestniczyła w 8-godzinnych warsztatach finansowych. Tematyka warsztatów finansowych: 1. konto dla seniora (korzyści z zakładania kont osobistych), kredyty i pożyczki (umowa kredytu, bezpieczne pożyczki, RRSO, pułapka zadłużania się), oszczędzanie na emeryturze (porównanie produktów), analiza umów finansowych; 2. bankowość internetowa, bezpieczeństwo w sieci, korzystanie z kart płatniczych i kredytowych, z bankomatu; 3. parabanki (różnice w porównaniu do banków, zagrożenia związane z korzystaniem z parabanków), instytucje nadzorujące rynek finansowy (KNF), zaufanie do systemu bankowego; 4. system ubezpieczeń, odwrócona hipoteka (istota, zagrożenia); 5. jak chronić się przed oszustami (np. metoda na wnuczka); 6. prawa konsumenta, niezgodność towaru z umową, składanie reklamacji, reklamacja a gwarancja, zakupy na odległość, zakupy w sieci, ochrona interesów konsumentów.


czytaj więcej


« 1 2 3 4 5 6 7 8 »