strona główna / aktualności

Wykład otwarty "Warsztaty fotografii analogowej"

Środa, 17 Lipiec, 2019


czytaj więcej


Wykład otwarty "Jak nawadniać organizm w czasie upałów"

Czwartek, 20 Czerwiec, 2019


czytaj więcej


Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie pn. „Skarby zaklęte w szkle” w ramach projektu pn. „Centrum Inicjatyw Społecznych”

Poniedziałek, 20 Maj, 2019

Zapraszamy mieszkańców powiatu kozienickiego do uczestnictwa w konkursie pt. „Skarby zaklęte w szkle”, który jest organizowany przez Fundację na Rzecz Nauki i Innowacyjności.Domowe kompoty z truskawek, prawdziwy sok z malin tak miło rozgrzewający w długie zimowe wieczory, konfitury według babcinego przepisu, sałatki z ogórków, papryczki o niepowtarzalnym smaku, przecier z własnych pomidorów, przetwory mięsne z pyszną galaretą, albo własnoręcznie złowione sielawki zamknięte w słoikach – czy smak tych naturalnych produktów w czasach żywności produkowanej przemysłowo został skazany na zapomnienie? Jak najbardziej nie! Przecież w wielu domach latem i jesienią wciąż przygotowywane są takie właśnie przysmaki.Zapraszamy do udziału w konkursie „Skarby zaklęte w szkle”! Celem konkursu jest promocja przetworów domowych wykonanych surowców zebranych/wyprodukowanych na terenie województwa mazowieckiego, zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych, promocja tworzenia krótkich łańcuchów dostaw, wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich przez podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w obszarze małego przetwórstwa lokalnego.Przedmiotem konkursu są przetwory domowe oceniane w następujących kategoriach:   

a) domowe przetwory z owoców (w tym jagody, borówki, jeżyny, żurawiny itp.);   

b) domowe przetwory z warzyw (w tym grzyby leśne);   

c) domowe przetwory mięsne i rybne;   

d) nalewki.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa


czytaj więcej


Magia fotografii analogowej

Czwartek, 16 Maj, 2019


czytaj więcej


Informacja o wyborze trenera zajeć finasowych

Poniedziałek, 15 Kwiecień, 2019

Poszukujemy trenera warsztatów finansowych na terenie województwa lubelskiego.

Wymagania: doświadczenie w pracy na rzecz seniorów, wykształcenie wyższe i minimum 2-letnim doświadczeniem w reprezentowanej dziedzinie /lub/i minimum 100 h doświadczenia).

Przedmiot zamówienia: Warsztaty finansowe będą obejmowały 8 godzin dydaktycznych: 12 grup po 8 osób każda. 8 godzin zostanie rozłożonych na 2 spotkania po 4 godziny dydaktyczne na spotkanie.

Tematyka warsztatów finansowych: 1. konto dla seniora (korzyści z zakładania kont osobistych), kredyty i pożyczki (umowa kredytu, bezpieczne pożyczki, RRSO, pułapka zadłużania się), oszczędzanie na emeryturze (porównanie produktów), analiza umów finansowych; 2. bankowość internetowa, bezpieczeństwo w sieci, korzystanie z kart płatniczych i kredytowych, z bankomatu; 3. parabanki (różnice w porównaniu do banków, zagrożenia związane z korzystaniem z parabanków), instytucje nadzorujące rynek finansowy (KNF), zaufanie do systemu bankowego; 4. system ubezpieczeń, odwrócona hipoteka (istota, zagrożenia); 5. jak chronić się przed oszustami (np. metoda na wnuczka); 6. prawa konsumenta, niezgodność towaru z umową, składanie reklamacji, reklamacja a gwarancja, zakupy na odległość, zakupy w sieci, ochrona interesów konsumentów.

Sposób składania oferty: Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie wypełnionego formularza ofertowego na adres fni@o2.pl do dnia 24.05.2019 r. Dodatkowe informacje pod numerem 661 231 670.

Formularz ofertowyczytaj więcej


« 1 6 7 8 9 10 11 12 »